İddaa 2.5 altı nedir : İddaa üzerinde 2.5 altı tahmin seçeneği toplam gol sayısı ile ilgili olan bir tercihtir. Bu seçeneği işaretlediğinizde o karşılaşma içerisinde 3 golün altında bir toplam skor olacağını tercih etmiş olursunuz. Kesinlikle o maç içerisinde toplam gol sayısının 3’ü bulmaması gerekmektedir. Eğer 3 veya daha fazla gol atılmış ise iddaa 2-5 altı tahmininiz yatar ve tutmamış olur. Birkaç skor örneği ile bunu daha ayrıntılı anlatabiliriz;

1-0, 2-0, 0-1, 0-2, 1-1 ya da 0-0 gibi skorlar tam olarak bu seçeneğe karşılık gelmektedir. Ancak 2-1 gibi toplam 3 gol ve daha fazla gol atılan karşılaşmalarda bu tahmin seçeneği başarısız olmuş demektir. 2.5 gol altı iddaa oynarken bu şartlara dikkat etmeniz ve bu düzeyde tahminlerinizi gerçekleştirmeniz önemli bir unsurdur.

Burada bahsettiğimiz 2.5 gol altı seçeneği, iddaa oyuncuları için oldukça fazla tercih edilen seçeneklerden bir tanesidir. Çünkü oyuncular zor tahminler yapmak yerine atılacak gol üzerinde tahminler yaparak kazanma olasılıklarını biraz daha arttırmaktadır.

İddaa 2.5 altı nasıl oynanır : 2.5 gol altı oynamak düşünüldüğü kadar zor bir işlem değildir ve hatta en kolay oynanan tahmin seçeneklerinden biridir. Öncelikle oynayacağınız karşılaşmanın maç kodunu işaretlemelisiniz. “İY” sütununun hemen altında “A” seçeneği yer almaktadır. Buradan da bu seçeneği işaretledikten sonra toplam gol 2.5 altı tahmininiz yapılmış olur ve sonrasında da gidip kuponunuzu yatırabilirsiniz. Bahis siteleri dahilinde ise, yalnızca be seçenek altındaki oran değerini seçmeli ve ne kadar yatıracağınızı da yazarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.