İddaa alt/üst nedir : İddaa alt ve üst tahmin seçeneği maçta atılan toplam gol sayısı üzerinde oynanan bir tercihtir. Burada bahsi geçen iddaa alt/üst kavramı ise iki adet tercih hakkına bölünmektedir. İkisini de sizlere ayrıntılı bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle alt seçeneğinin nasıl oynandığından bahsedelim. Alt özelliği maçtaki toplam gol sayısının 2 ya da daha az olmasına denk gelmektedir. Yani maçta atılan gollerin toplamı eğer ki 3 veya daha fazla olursa bu tahmin seçeneği geçersiz kalmaktadır. 2 veya daha az gol olursa bu tahmininiz tutmuş olur ve başarılı bir sonuç elde edersiniz. 0-0, 1-0, 1-1, 2-0 gibi skorlar tam olarak bu tahmin seçeneği üzerinde geçerli olmaktadır ve toplam gol alt bahsinizi tutturmuş olursunuz.

Peki üst seçeneği üzerinde iddaa oynamak istiyorsanız nelere dikkat etmelisiniz şimdi de bundan bahsedelim. Üst seçeneği ise, maçtaki toplam gol sayısının 3 ya da daha fazlası olacağını tahmin etmenizden geçmektedir. Eğer üst paragrafımızda bahsettiğimiz gibi daha az gol olmuş olursa Üst tahmininiz yatar ve bu maç kolonu başarısız olmuş olur. 2-1, 2-2, 3-2, 3-3 ve daha fazlası skorlar üst tahmininiz için uygun skorlardır. Yalnızca maçta 3 ya da daha fazla gol olması yeterlidir.

İddaa alt/üst nasıl oynanır : Alt ve üst seçenekleri dahilinde tahmin yapmak istiyorsanız, yapanız gereken işaretlemeler oldukça basittir. Elbette ki öncesinde maç kodunu girmeniz gerekmektedir. Sonrasında da eğer ki alt oynamak istiyorsanız “İY” kolonunun hemen altına bakmalısınız ve buradaki “A” kutucuğunu işaretlemelisiniz. Tam tersine olarak da üst oynamak istiyorsanız, bu seçenek de “MS” kolonunun hemen altında yer almaktadır ve buradan da “Ü” kutucuğuna bir işaret koymalısınız. Böylelikle alt/üst seçeneklerini oynamış olursunuz.