İddaa üzerinde tahmin yapacağınız ve bir kupon oluşturacağınız zaman, çok nadir olarak görünse de bir takımın adının yanında “h3” gibi ibareleri görebiliyorsunuz. Bu bir handikap terimidir ve bu yazımızda da sizlere iddaa h3 ne demek bunu anlatmaya çalışacağız arkadaşlar.

Şimdi bir bakalım iddaa handikap 3 nedir ? Bu h3 ibaresinin isminin yanında yazdığı takımın karşılaşmaya 3 gol avans ile başlayacağına bir işarettir. Örneğin A ve B takımları arasında oynanacak bir karşılaşmayı ele alalım. B takımının yanında h3 yazmaktadır. Yani B takımı direk olarak karşılaşmaya 3-0 önde başlayacaktır. Bu durumda da A takımının berabere kalabilmesi için 3 gol, karşılaşmayı alabilmesi için de 4 gol atması gerekmektedir.

Ancak B takımı maç içerisinde bir gol daha atarsa, A takımının buna yine fazladan bir gol ile cevap vermesi gerekmektedir. Oldukça zorlu bir seçenek olduğunu buradan da anlayabiliyorsunuz. Bu durumda bir nevi sizlere handikap nedir sorusunu da açıklamış olduk. Başlangıçta biraz karışık olarak görünse de doğru bir şekilde anlatıldığında son derece kolay anlaşılabilir bir şey olduğunu görebiliyorsunuz.