İddaa handikap 1 nedir : Handikap seçeneği, maç içerisinde iki takımdan birine bir gol avantajının verilmesidir. Bülten ya da iddaa programı içerisinde hangi maç üzerinde bu seçeneğin olduğunu ve hangi takıma verildiğini görebilirsiniz. Peki handikap 1 nedir şimdi sizlere bunu anlatalım. Bu seçenek ev sahibi takım üzerinde oynanan bir seçenektir ancak handikap avantajı iki takıma da verilir ve hangi takıma verildiğine bakmanız önemlidir. Bu nedenle bu tahmini yaparken iki adet durum ortaya çıkar.

Bunlardan ilki handikap avantajının ev sahibi takıma verilmiş olmasıdır. Bu durumda ev sahibi takım karşılaşmaya 1-0 önce başlar. Eğer ki bu durumda handikap 1 oynamış olursanız, ev sahibi takımın berabere kalması ya da maçı kazanması yeterlidir. Çünkü zaten 1 gol avantajı ile başlamış olacağı için 0-0, 1-1, 2-2 bitse bile, o gol avantajı ile 1 fark ile yenmiş olur. Direk olarak yenerse de hanesine 1 gol daha eklemiş olunur. Buradaki seçenek bu kadar basittir maçın sonucu h1 olarak bitmiş olur.

Ancak bu tahmin üzerinde iddaa oynarken 1 gol avantajı deplasman takımına verilmiş olursa ve handikap 1 oynayacaksanız burada durumlar biraz daha değişir. 1 olarak oynadığınız için dolayısıyla ev sahibi takımın kazanması gerekir. Ancak burada deplasman takımına verilmiş bir handikap, yani 1-0 önde başlama avantajı vardır. Bu nedenle ev sahibi takım maçı 2 fark ile yenmiş olması gerekmektedir. Daha açık bir şekilde anlatacak olursak, deplasman takımı handikap avantajı nedeni ile 1-0 önce başlıyor. Ancak ev sahibi takım maçta 2 fark ile yenerse, maç 2-1 olmuş olur ve handikap 1 tahmini tutar. Yani skor ne olursa olsun, ev sahibi takımının 2 gol fark ile üstünlüğü olmak zorundadır.

İddaa handikap 1 nasıl oynanır : İddaa üzerinde handikap 1 işaretlemesi nasıl yapılır diye soracak olursanız, ilk olarak standart bir şekilde maç kodunu işaretlemelisiniz. Sonrasında da “H” kutucuğunu işaretlemeli ve 1 olarak oynayacağınız için de maş sonucu kolonunda bu kutucuğa bir işaret koymalısınız. Böylelikle handikap 1 oynama işlemini tamamlamış olursunuz.